EKSTREMALNY PÓŁMARATON GÓRSKI O PUCHAR STAROSTY POWIATU ŻYWIECKIEGO ZA NAMI

W dniu 17 października br. odbył się Ekstremalny Półmaraton Górski o Puchar Starosty Powiatu Żywieckiego organizowany przez Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy oraz Stowarzyszenie „Bieg po Zdrój”, a współorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Żywcu, Nadleśnictwo Węgierska Górka oraz Gminę Jaworze.

Na starcie do sportowej rywalizacji stanęło 172 zawodników, którzy w niezwykle trudnych warunkach, ale z żarem w sercach wyruszyli na malowniczą trasę biegu na dystansie 21,097 km z Doliny Zimnika, przez Kościelec i Malinowską Skałę, na szczyt Skrzycznego, aby wrócić i przekroczyć linię mety usytuowaną w sąsiedztwie hotelu „Zimnik” w Lipowej.

W kategorii OPEN mężczyzn z czasem 1:32:03 zwyciężył Adam Jamiński - Nowy Targ, drugi był Rafał Jura - Kraków 1:32:23, trzeci Andrzej Biel - Żywiec 1:35:00. Wśród kobiet zwyciężyła Edyta Lewandowska - Myślenice 1:46:39, drugie miejsce zajęła Mariola Lassota – Bujak - Czeladź 1:55:25, a trzecie Anna Sawicka - Sopotnia Wielka z czasem 1:57:26.

Wszystkim biegaczom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych biegach!

Półmaraton dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu. Sponsorem głównym wydarzenia był GAZ System.