"WIELKANOC W TRADYCJI NASZYCH PRZODKÓW" - KONKURS PLASTYCZNY ZA NAMI
22 marca br. w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odbył się konkurs plastyczny o tematyce świątecznej zorganizowany przez Wydział TKSP Starostwa Powiatowego w Żywcu wspólnie z Muzeum Miejskim w Żywcu, Miejskim Centrum Kultury w Żywcu oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łodygowicach w ramach cyklu imprez „Wielkanoc w tradycji naszych przodków”.
Celem konkursu, skierowanego do dzieci i młodzieży z terenu całego powiatu żywieckiego było skłonienie uczestników do zapoznania się z tradycyjnymi zwyczajami i obrzędami wielkanocnymi Żywiecczyzny oraz zainspirowanie uczestników do twórczych poszukiwań. W konkursie wzięło udział 149 uczniów z terenu Powiatu Żywieckiego.
Komisja w składzie:
- Zbigniew Micherdziński - Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku Białej
- Barbara Rosiek - Etnograf muzeum Miejskie w Żywcu
- Renata Talik - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łodygowicach
- Krzysztof Greń - Wydział TKSP Starostwo Powiatowe w Żywcu
- Anna Żółty - Wydział TKSP Starostwo Powiatowe w Żywcu
dokonała wstępnej kwalifikacji prac konkursowych po czym oceniała prace zgodnie z regulaminem. Po obejrzeniu wszystkich prac wykonanych w ramach konkursu komisja postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:
Szkoły podstawowe kl. I –III
Nagroda:
- Antoni Waligóra SP Węgierska Górka, kl. III
- Julia Kliś SP Koszarawa, kl. III
Wyróżnienie:
- Antonina Talik SP Węgierska Górka, kl. I
- Oliwier Mrowiec SP Pewel Ślemieńska, kl. III
- Krzysztof Kupczak SP nr 2 Żywiec, kl. III
Szkoły podstawowe kl. IV – VI
Nagroda:
- Pola Kubiesa SP Węgierska Górka, kl. VI
- Paulina Bieś SP Węgierska Górka, kl. V
- Maria Miesiączek SP Ujsoły, kl. VI
- Wiktoria Kutek SOSW Żywiec kl. VI
- Julia Midor Placówka Opiekuńczo Wychowawcza w Żywcu, kl. VI
Wyróżnienie:
- Rozalia Treszer SP Międzybrodzie Bialskie, kl. V
- Krystyna Filapek SP Międzybrodzie Bialskie, kl. IV
- Aleksandra Kowal SP Międzybrodzie Bialskie, kl. V
- Weronika Mika ZS Radziechowy, kl. V
- Karolina Biernaczyk, SP Szare, kl. VI
- Aleksandra Gola SP Ujsoły, kl. V
- Marcin Pieronek SP nr 1 Cięcina, kl. IV
- Kacper Mycyk ZSP nr 2 Żywiec, kl. V
Szkoły gimnazjalne:
Nagroda:
- Julia Bogdał Gimnazjum Węgierska Górka, kl. II
- Aleksandra Stolarczyk Gimnazjum Węgierska Górka, kl. III
- Agnieszka Szczotka Gimnazjum nr 1 Żywiec, kl. III
- Zuzanna Kubiesa Gimnazjum Węgierska Górka, kl. II
- Patrycja Wolny Gimnazjum Twardorzeczka, kl. I
- Kamila Mazgaj Gimnazjum Świnna, kl. II
- Martyna Krzus SOSW Żywiec, kl. II
- Alicja Sordyl Gimnazjum Pietrzykowice, kl. II
Wyróżnienie:
- Anna Wolny Gimnazjum nr 2 Żywiec, kl. III
- Julia Stawowczyk Gimnazjum nr 2 Żywiec, kl. III
- Marcelina Motyka Gimnazjum Węgierska Górka, kl. II
- Kinga Dybczak Gimnazjum Pewel Mala, kl. I
- Maria Duraj Gimnazjum Wieprz, kl. I
- Kinga Krysta Gimnazjum nr 1 Żywiec, kl. II
- Katarzyna Kuźnik Gimnazjum Pewel Ślemieńska, kl. II
- Marlena Michalska Gimnazjum Radziechowy, kl. III
- Martyna Wolny Gimnazjum Twardorzeczka, kl. III
- Justyna Kuźnik Gimnazjum Pewel Mała, kl. I
- Julia Urbaniec Gimnazjum Pewel Mała, kl. II
- Weronika Ścieszka Gimnazjum Pewel Ślemieńska, kl. II
- Jadwiga Noga Placówka Opiekuńczo Wychowawcza w Żywcu, kl. III
- Natalia Cypel Placówka Opiekuńczo Wychowawcza w Żywcu, kl. I
- Patrycja Cypel Placówka Opiekuńczo Wychowawcza w Żywcu, kl. III
Szkoły ponadgimnazjalne:
Nagroda:
- Angelika Romanowska LO Żywiec, kl. II
- Olga Sapeta LO Żywiec, kl. II
- Barbara Jodłowiec SOSW Żywiec, kl. III
- Klaudia Urbaniec ZSDiL Żywiec, kl. II
Wyróżnienie:
- Natalia Krzus SOSW Żywiec, kl. II
- Julia Starczała ZSDiL Żywiec, kl. II
- Maja Gemza ZSEG Żywiec, kl. II
- Wiktoria Kotlarz LO Żywiec, kl. II
- Marcin Babicki LO Żywiec, kl. II
Ogłoszenie wyników, rozdanie nagród, otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się w dniu 7 kwietnia br. o godz. 10.00 w Muzeum Miejskim w Żywcu – Dział Etnografii.
Wszystkich laureatów serdecznie zapraszamy!