XVIII PÓŁMARATON DOOKOŁA JEZIORA ŻYWIECKIEGO JUŻ W KWIETNIU!

XVIII PÓŁMARATON DOOKOŁA JEZIORA ŻYWIECKIEGO JUŻ W KWIETNIU!

 

Jedna z największych imprez sportowych w Polsce - Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego” już 2 kwietnia. Czy padną kolejne rekordy? Dowiemy się już niedługo. Tymczasem 21 lutego br.  odbyła się konferencja, której tematem była zbliżająca się XVIII edycja Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego.

W spotkaniu wzięli udział między innymi: Starosta Żywiecki Andrzej Kalata, Wicestarosta Stanisław Kucharczyk, Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor, Dyrektor Biegu Mirosław Dziergas, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Tomasz Kotajny, Komendant Powiatowy Policji w Żywcu Michał Łukasik oraz Dyrektor PKO BP S.A. Oddz. Nr 1 w Żywcu Danuta Piekarz.

Na chwilę obecną już ponad 1600 zawodników zgłosiło się do udziału w XVIII edycji Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego”. Oprócz zawodników z naszego kraju do biegu zgłosili się zawodnicy między innymi z Kenii, Włoch, Anglii, Ukrainy, Holandii, Austrii, Słowacji i Czech, wszystko wskazuje więc na to, że po raz kolejny w dniu 2 kwietnia 2017 r. padnie kolejny rekord frekwencji tej największej i bardzo wysoko ocenianej przez uczestników imprezie biegowej na południu Polski.

Każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy numer startowy, pamiątkowy medal, koszulkę techniczną lub ręcznik oraz gorący posiłek i napoje.

Trasa półmaratonu rozpocznie się i zakończy na pięknie odrestaurowanym żywieckim Rynku, na którym dla wszystkich uczestników i kibiców przewidziano wiele atrakcji przygotowanych przez Organizatora, jak również przez głównego partnera biegu firmę „Żywiec Zdrój”. Wśród licznych atrakcji przewidziano konkursy z nagrodami, strefę fitness, stoiska odnowy biologicznej oraz liczne stoiska ze sprzętem sportowym, odżywkami dla sportowców itp. Podobnie jak w roku ubiegłym Bank PKO BP włączył się do Półmaratonu akcją charytatywną wspierającą finansowo dwoje niepełnosprawnych dzieci.

W tym roku po raz pierwszy Organizator przewidział strefy startowe, w każdej z tych stref przewidziany został udział pacemakera.

Strefa „Elita” czas do 1:20:00
Strefa I czas od 1:20:00 do 1:40:00
Strefa II czas od 1:40:00 do 2:00:00
Strefa III czas powyżej 2:00:00

Po wystrzale startera uczestnicy pobiegną najpierw ulicami Żywca, a następnie malowniczą i bardzo atrakcyjną widokowo trasą dookoła Jeziora Żywieckiego, na której dla uczestników przewidziano dodatkowe bonusy w postaci premii półmetka ulokowanej na zaporze w Tresnej, a także cztery punkty z płynami izotonicznymi i wodą na 6,10,15 i 19 kilometrze trasy.

Dodatkową atrakcją dla przyjeżdżających na tę imprezę z wielu zakątków Polski i świata zawodników będą niepowtarzalne widoki rozciągające się wzdłuż trasy biegu. Na mecie na wszystkich, którzy ukończą bieg czeka piękny pamiątkowy medal, a dla rekordzisty trasy dodatkowa premia.

Jednocześnie Półmaraton rozpocznie cykl imprez biegowych pod nazwą „Złota 50 tka” (nazwa od sumy przebiegniętych kilometrów), którego celem głównym jest promocja aktywnego trybu życia, popularyzacja biegania oraz atrakcji turystycznych Żywiecczyzny.

Do cyklu oprócz Półmaratonu zostaną zaliczone następujące biegi:

  • bieg na Grojec (22 kwietnia godz.11.00),
  • bieg na Żar (24 czerwca godz. 11.30) ,
  • bieg na szczyt Pilska (16 lipca 11.00) oraz
  • bieg na szczyt Rysianki (3 września godz.11.00),

Uroczyste zakończenie cyklu „Złotej 50-tki” połączone z wręczeniem nagród dla biegaczy, którzy zaliczą przynajmniej cztery z pięciu biegów odbędzie się po zakończeniu ostatniego biegu.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w cyklu biegów o Puchar Euroregionu Beskidy w biegach ulicznych w roku 2017 r. Aby zostać sklasyfikowanym należy ukończyć trzy następujące biegi:

  • 02.04.2017r. XVIII Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego /21,097km/                   
  • 23.04.2017r. 9. Cieszyński FORTUNA Bieg /10km/                                                      
  • 28.05.2017r. 25. Bieg Fiata /10km/ w Bielsku-Białej.

Zakończenie oraz wręczenie nagród dla biegaczy odbędzie się po zakończeniu Biegu Fiata.

Przypominamy, że do 24 marca 2017r. trwają zapisy do XVIII Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego”, który odbędzie się w dniu 2 kwietnia 2017r. Po tym terminie zgłoszenie na bieg nie będzie możliwe.