Złote pingpongistki z EKONOMA

Zaczęło się niewinnie… Dnia 30 września 2014r. w ZSEG, będącym gospodarzem zawodów powiatowych w dyscyplinie: tenis stołowy, nikt nie spodziewałby się, że jego reprezentantki w tak prosty sposób osiągną niebywały sukces. W pięknym stylu drużyna ZSEG w składzie: Karolina Tokarczyk
(I miejsce indywidualnie), Anna Mędrala (III miejsce indywidualnie), Karolina Ciapka, Kinga Marcjarz oraz Maria Raczek pokonała rywalki zajmując I miejsce w rywalizacji dziewcząt spośród sześciu żywieckich drużyn szkół ponadgimnazjalnych. Dziewczęta podekscytowane i głodne sukcesów ochoczo uczestniczyły
w dalszych treningach organizowanych pod kierunkiem opiekuna – mgr Anny Kuniec – nauczyciela wychowania fizycznego w ZSEG.
W kolejnym etapie rywalizacji, który odbył się 6 listopada 2014r. w Ośrodku Rekreacji i Sportu VICTORIA w Bielsku-Białej, udział wzięło sześć ekip męskich i sześć ekip żeńskich z rejonu (po dwie
z powiatów: żywieckiego, bielskiego oraz miasta Bielska-Białej). Uczennice z ZSEG z niebywałym skupieniem, ale i łatwością podeszły do rywalizacji zajmując kolejne I miejsce spośród wszystkich ekip. Powtórzył się także sukces indywidualny najlepszych zawodniczek, dziewczęta ponownie zajęły I miejsce – Karolina Tokarczyk oraz III miejsce – Anna Mędrala pokonując pozostałe 16 dziewcząt rywalizacji.
W atmosferze euforii udało się powrócić z kolejnym laurem zwycięstwa. Najlepsze drużyny z rejonu: reprezentacja dziewcząt ZSEG oraz męska drużyna SMS ŻAPN awansowały do Finału Województwa.

W dniu 18.11.2014r. w Sosnowcu zostały przeprowadzone Finały Województwa -  Licealiada
w Tenisie Stołowym. Zawody odbywały się w hali MOSiR Sosnowiec – Milowice. Organizatorem był SZS. Do turnieju przystąpiło 16 drużyn dziewcząt (48 uczestniczek) i 16 drużyn chłopców (48 uczestników) wyłonionych w drodze eliminacji z całego województwa śląskiego. Dziewczęta z ZSEG z ogromnym zaangażowaniem podeszły do kolejnego etapu zawodów. Na sukces złożyło się wzajemne wsparcie mobilizacja i odpowiednie przygotowanie mentalne oraz umiejętności techniczno-taktyczne. Dzięki zaangażowaniu i ogromnej pracy udało się we wspaniałym stylu wywalczyć X miejsce
w ogólnej klasyfikacji spośród XVI zespołów żeńskich z całego województwa. Podczas zawodów
VI miejsce indywidualnie – najwyższe dla drużyny ZSEG – zdobyła Karolina Tokarczyk. Całej drużynie
w składzie: Karolina Tokarczyk, Anna Mędrala, Karolina Ciapka oraz Maria Raczek składamy ogromne podziękowania i gratulacje.