ZAWODNICY XVIII PÓŁMARATONU POBIEGLI DLA AGNIESZKI I WERONIKI

ZAWODNICY XVIII PÓŁMARATONU POBIEGLI DLA AGNIESZKI I WERONIKI

W dniu 25 kwietnia 2017 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żywcu odbyło się uroczyste przekazanie czeków po  10.000 zł dla Agnieszki i Weroniki podopiecznych Stowarzyszenia „Chce się żyć” na Rzecz Niepełnosprawnych Uczniów i Absolwentów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu. Przekazanie środków finansowych było efektem akcji charytatywnej którą zorganizowała Fundacja PKO Banku Polskiego, Stowarzyszenie „Chce Się Żyć” na Rzecz Niepełnosprawnych Uczniów i Absolwentów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu oraz Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu – główny organizator XVIII Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego”.

Wśród zaproszonych gości byli: Dyrektor PKO S.A. Oddział nr 1 w Żywcu Pani Danuta Piekarz - przedstawicielka Fundacji PKO, Starosta Żywiecki Pan Andrzej Kalata, Wicestarosta Żywiecki Pan Stanisław Kucharczyk, Burmistrz Miasta Żywca Pan Antoni Szlagor oraz Dyrektor Wydziału Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Pan Mirosław Dziergas- główny pomysłodawca i inicjator imprezy biegowej, Pani Magdalena Worek - Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu i jednocześnie przedstawiciel Stowarzyszenia „Chce Się Żyć” na Rzecz Niepełnosprawnych Uczniów i Absolwentów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu oraz Pani Katarzyna Żywczak - Prezes Stowarzyszenia "Chce Się Żyć" Na Rzecz Niepełnosprawnych Uczniów i Absolwentów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Żywcu .

W trakcie akcji charytatywnej zorganizowanej w ramach biegu  zawodnicy mogli pomóc Agnieszce i Weronice. 24-letnia Agnieszka od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe, które objęło głównie kończyny dolne. Dziewczyna potrzebuje nowego, lekkiego wózka oraz specjalistycznego sprzętu. Natomiast 11-letnia Weronika ma rozszczep kręgosłupa, niedowład kończyn dolnych i ograniczoną sprawność kończyn górnych. Dla poprawy jej funkcjonowania niezbędny jest przede wszystkim dźwig/podnośnik rehabilitacyjny oraz specjalistyczne łóżko. 

Obecni opiekunowie Agnieszki i rodzice Weroniki nie kryli wzruszenia i wyrazów wdzięczności dla wszystkich zaangażowanych w realizację tego szlachetnego projektu. Pamiętajmy, że organizując takie akcje można przekazać innym coś więcej niż wózek i "prostsze" życie. Można dać także nadzieję na wiarę w ludzi.